ProdukcijaPlastifikatoriDBS

Dibutilsebacināts – bezkrāsains, caurspīdīgs, eļļains šķidrums bez smakas un ir butilspirta un sebacīnskābes esteris. Dibutilsebacināts ir pats efektīvākais no plastifikatoriem.  

Specifikācija

CAS Nr.

109-43-3

EC Nr.

203-672-5

Molekulāra formula

C18H34O4

Ārējais izskats

Caurspīdīgs šķidrums bez mehāniskiem piejaukumiem

Krāsainība pēc platīnkobalta skalas, Hazena vien. 

50 maks.

Blīvums pie, 20°C

0,934 - 0,938 g/cm³

Skābju skaitlis, mg КОН/g

0,04 maks.

Pārziepjošanas skaitlise

354 - 359 mg КОН/g

Šķīdināmība

Šķīst taluolā, acetonā, heksānā, etanolā. Praktiski nešķīst ūdenī, propilenglikolā, glicerīnā. 

Šķīdināmība ūdenī

0,04 g/l

Molekulārā masa

314,46

Kušanas temperatūra

-12 ºС

Vārīšanās temperatūra

345 ºС

 

Dibutilsebacinātu izmanto plastifikācijai: PVH, polivinilbutirāla, celulozes acetāta, gumijas. DBS dod izstrādājumiem augstu sala izturību pie zemām temperatūrām, gaismas un ūdens izturību.  

Dibutilsebacināts paredzēts vinila sveķu un citu polimēru materiālu plastifikācijai, kas paredzēti kabeļu plastikātu, mākslīgās ādas, tehniskās gumijas, polimēru celtniecības materiālu, linoleja, plēvju un lokšņu materiālu, iesaiņojuma plēvju, polivinilhlorīda starpliku, ledusskapju starpliku, кронен-корочных starpliku un citu izstrādājumu ražošanai.  

Dibutilsebacinātu izmanto laku-krāsu materiālu plastificēšanai uz celulozes ēteru un polivinilhlorīdu bāzes. Dod pārklājumiem paaugstinātu sala izturību.

Dibutilsebacinātu nevar izšķīdināt ūdenī, šķīdināms organiskos šķīdinātājos un ogļūdeņražos. Izmanto kā plastifikatoru vinila polimēriem, sevišķi polivinilhlorīdam un vinīlhlorīda kopolimēriem, kā arī celulozes nitrātam, etil- un benzilcelulozei. DBC nav toksisks un var tikt izmantots izstrādājumos, kas saskaras ar pārtikas produktiem. 

<< Atpakaļ