Olaines ķīmiskā rūpnīca BIOLARS

 

Olaines pilsēta atrodas 20 km attālumā no Rīgas un tiek uzskatīta par Latvijas ķīmiskās rūpniecības centru, bet Olaines ķīmiskā rūpnīca BIOLARS - tās lielākais uzņēmums. Rūpnīcas teritorija - gandrīz 200 tūkstoši kvadrātmetru, kopējā apbūve - vairāk kā 70 tūkstoši kvadrātmetru..

Rūpnīca izveidota uz Valsts zinātniskās-ražošanas apvienības BIOLARS bāzes, kura 30 gadus nodarbojās ar fundamentāliem zinātniskiem pētījumiem, ražoja desmitiem tūkstošu dažādu nosaukumu ķīmiskos reaktīvus un īpaši tīrās vielas. Šodien uzņēmumā blakus jauniem augsti kvalificētiem speciālistiem strādā veterāni, kuri bija klāt BIOLARA sākumam. 2012. gada maijā BIOLARS atzīmēja savu 50 gadskārtu.

Šodien, izmantojot daudzu gadu pieredzi, uzņēmums BIOLARS specializējas uz eksperimentālām izstrādēm ķīmijas jomā, tehnoloģiski sarežģītu ķīmisko produktu ražošanu, laku un krāsu rūpniecības pusproduktiem, kā arī ražo gatavus laku un krāsu izstrādājumus, celtniecības, auto un sadzīves ķīmiju.

Uzņēmumam ir plaša noliktavu saimniecība: izejvielu un gatavās produkcijas noliktavas, viegli uzliesmojošu vielu glabāšanas noliktava, kas aprīkota atbilstoši visām drošas glabāšanas prasībām un muitas noliktava. Uzņēmumam pieder auto un dzelzceļa piebraucamie ceļi.

Uzņēmumā darbojas vairākas laboratorijas:

- zinātniski-pētnieciskā laboratorija izstrādā jaunu veidu ķīmiskos materiālus,

- atsevišķa specializēta laboratorija veic pētījumus laku un krāsu produkcijas organiskās sintēzes jomā,

- analītiskā laboratorija veic izejvielu un gatavās produkcijas pastāvīgu kontroli.

Uzņēmumā sekmīgi darbojas kvalitātes vadības sistēmas ISO 9001:2008, ISO 14001:2015, ISO 50001:2012.

            

Uzņēmuma BIOLARS stratēģija ir vērsta uz Latvijas un ārzemju tirgu nodrošināšanu ar augstas kvalitātes produkciju, kas izstrādāta pēc labākajām Latvijas ķīmijas skolas tradīcijām,atbilst mūsdienīgām prasībām un patērētāju pieprasījumam.

Uzņēmums BIOLARS piegādā produkciju Baltijas valstīm, Krievijai, Baltkrievijai, Kazahijai, Ukrainai, Uzbekijai, Vācijai, Zviedrijai, Francijai, Itālijai, Šveicei, Nīderlandei, Beļģijai, Polijai, kā arī Turcijai, Ķīnai, Indijai, Argentīnai, Brazīlijai un citām valstīm.

Uzņēmums dinamiski attīstās, apgūst jaunas tehnoloģijas un paplašina asortimentu. Jaunu produktu ieviešana ražošanā un aktīva tirgus politika nodrošina stabilu ražošanas apjomu augšanu.