23.05.2018

PAZIŅOJUMS SABIEDRĪBAI PAR CIVILĀS AIZSARDZĪBAS MĀCĪBĀM

AS "Olaines ķīmiskā rūpnīca BIOLARS" (turpmāk -uzņēmums) sadarbībā ar valsts un pašvaldības iestādēm, Uzņēmuma teritorija, Rūpnīcu iela 3, Olainē. 30.05.2018. plkst. 10.00 rīko vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības mācības. 

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka ir noticis hlora balona pieslēguma bojājums, kā rezultātā ir notikusi hlora noplūde. Notikuma vietā avārijas vienība un ugunsdzēsēji veiks nepieciešamos pasākumus, lai novērstu hlora noplūdi.

Mācību mērķis ir pārbaudīt Civilās aizsardzības plānā noteikto kārtību un paredzētos pasākumus avāriju draudu gadījumā, kā arī pārbaudīt mācībās iesaistīto dalībnieku koordinētu rīcību civilās aizsardzības sistēmas uzdevumu izpildē.

Mācībās piedalīsies uzņēmuma darbinieki, amatpersonas no VUGD, Valsts vides dienesta, Olaines pašvaldības, Olaines pašvaldības policijas, Valsts policijas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta.

Mācību laikā operatīvie transportlīdzekļi pārvietosies ar ieslēgtiem skaņas un gaismas signāliem, tāpēc aicinām iedzīvotājus neuztraukties. Mācību organizatori jau iepriekš atvainojas iedzīvotājiem, par mācību laikā radītajām neērtībām - ceļu satiksmes pārvirzīšanu ārpus iespējamās riska zonas, atsevišķu ceļa posmu slēgšanu uzņēmuma tuvumā, kā arī operatīvo transportlīdzekļu un sirēnu radītajiem skaņas signāliem.